W dniu 12 maja 2024r. na Placu Wystawowym LODR w Końskowoli odbył się Kiermasz Roślin Ozdobnych zorganizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Budleje, surfinie, pelargonie, niecierpki, róże, ale też pory, pomidory czy jabłonie - wybór roślin był duży, kupujących też nie zabrakło. Podczas kiermaszu największym powodzeniem cieszyły się kwiaty balkonowe, rabatowe i do ogrodu, najbardziej jednak te okazy łatwo wpadające w oko.

Kiermasz roślin ozdobnych w Końskowoli to już tradycja. Organizowany jest cyklicznie na początku maja przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Jest to impreza handlowo-wystawiennicza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kiermasz to również okazja do uzyskania fachowej porady od wystawców i producentów kwiatów i roślin ozdobnych na temat uprawy i pielęgnacji roślin.     

Pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa w Końskowoli prowadzili stoisko, na którym można było uzyskać informacje o zmianach obowiązujących w dopłatach bezpośrednich oraz zaopatrzyć się w broszury i miesięcznik „Lubelskie Aktualności Rolnicze”.       

PZDR w Końskowoli

Doradcy LODR w Końskowoli

Kiermasz roślin ozdobnych

Klienci oglądający rośliny

Kupujący w czasie kiermaszu

Kwiaty balkonowe

Kwiaty oferowane w sprzedaży

Oferta przypraw

Oferta wystawców

Róże pienne

Sprzedawane rośliny

Sprzedaż roślin

Wyroby z wikliny