W dniu 07.06.2024 roku w Pałacu Prezydenckim zostały wręczone nagrody w konkursie AgroLiga 2023. W gali finałowej 31. edycji konkursu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, któremu towarzyszyła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Celem konkursu AgroLiga jest wyłonienie Mistrzów Krajowych w kategoriach Rolnicy i Firmy. Eliminacje odbywają się na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W konkursie nagrodzeni zostają wyróżniający się rolnicy oraz najlepsi przedsiębiorcy działający w branży rolno-spożywczej. Konkurs pozwala też na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z poszczególnych województw.

Honorowym patronatem AgroLigę 2023 objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Legawiec, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Dariusz Rohde oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Henryk Józef Smolarz. 

Laureaci Konkursu AgroLiga 2023 odznaczeni na Gali Konkursu AgroLiga 2023 w kategorii Rolnicy z województwa lubelskiego to Magdalena i Paweł Bis z miejscowości Kasiłan, natomiast Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Zagroda”  została odznaczona  WiceMistrzem Krajowym w kategorii Firma.

W uroczystości wręczenia nagród Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli reprezentowali: Antoni Skrabucha – dyrektor LODR w Końskowoli, Edyta Nogalska –Michowska  - dział Ekonomiki i Zarządzania Gospodarstwem Rolnym, przewodnicząca kapituły konkursowej województwa lubelskiego oraz Agnieszka Elbert - dział Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw.

Edyta Nogalska-Michowska

 

Laureaci Konkursu  Państwo Bis wraz z Dyrektorem LODR Antonim Skrabuchą i przedwodniczącą konkursu Panią Edytą Nogalską-Michowską

Para prezydencka wraz z laureatami Konkursu Państwem Bis

Para prezydencka wraz z przedstawicielami RSP Zagroda

Przedstawiciele RSP Zagroda i LODR w Końskowoli