Logotypy kolejno od lewej do prawej: Unia Europejska, Krajowa Sieć Obszarów Wiejsckich, Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja opracowana przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru

Zapraszamy do udziału w operacji pn. „Gospodarstwa rolne i małe zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego szansą rozwoju obszarów wiejskich” realizowanej przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru w partnerstwie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Winnicą Wieczorków Paweł Wieczorek oraz Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak ”.

Projekt będzie realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan Operacyjny na lata 2022-2023.

Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 1 czerwca 2022 roku i kończy się w dniu 31 października 2022 roku  

Wartość operacji : 30 979,50 złotych

Celem operacji jest rozwój współpracy oraz wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie inicjatyw wspierających przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

Formy realizacji operacji:

Konferencja pn. „Cydr, wino, wyroby alkoholowe z własnych upraw-wyzwania stojące przed producentami ” odbędzie się w dniu 26 października br w Hotelu

Sitarska w Biłgoraju  

  1. Organizacja rynku wina, cydru i wyrobów alkoholowych w Polsce - przepisy prawne związane z produkcją i sprzedażą wina przez małych producentów.
  2. Technologia produkcji wina (przydatność surowca, projektowanie małej winiarni)
  3. Jak założyć małą cydrownię-wyzwania stojące przed producentami (przydatność surowca do produkcji cydru jakościowego, projektowanie malej cydrowni)
  4. Wizyta u lokalnego producenta (dobre praktyki)
  5. Prawo podatkowe regulujące zasady produkcji i sprzedaży wina i wyrobów alkoholowych.
  6. Opłacalność oraz możliwość rozwoju produkcji wina, cydrów przez gospodarstwa sadownicze i prowadzące uprawę winorośli

Udział w operacji pozwoli na :

  • przeszkolenie poprzez udział w konferencji 50 osób z terenu województwa lubelskiego w zakresie technologii, organizacji rynku zbytu, aspektów prawnych czy ekonomicznych związanych z wyrobami alkoholowymi z własnych upraw.  

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z obszaru województwa lubelskiego, reprezentujące następujące grupy osób; 

  • Rolnicy/sadownicy
  • osoby/podmioty zajmujące się przetwórstwem owoców
  • producenci cydru/jabłecznika/wina
  • przedstawiciele organizacji udzielających dotacji na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej na obszarach wiejskich tj. LGD
  • przedstawiciele organizacji branżowych związanych z sadownictwem/przetwórstwem -przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego  

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć pocztą elektroniczną (skan) w nieprzekraczającym terminie do 21 października 2022 r. do godz. 16:00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt : Wioletta Wilkos, tel. 608-635-477.

Do pobrania:

Karta zgloszeniowa.pdf

zaproszenie rekrutacja cydr.pdf

Plakat - Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru zaprasza do udziału w operacji

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Zarejestruj się na stronie www.ksow.pl