„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”
Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach poddziałania 1.2.
„Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań informacyjnych”, w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza do udziału w demonstracji pt. „Przetwórstwo mleka”. Wizyta w gospodarstwie demonstracyjnym jest organizowany w ramach operacji współfinansowanej przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach poddziałania 1.2. „Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań informacyjnych” w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Operacja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk lub innowacyjnych rozwiązań stosowanych w ekologicznym systemie produkcji żywności wśród rolników oraz zachęcenie ostatecznych odbiorców uczestniczących w nieodpłatnych demonstracjach do przejścia na system rolnictwa ekologicznego.

Data i miejsce demonstracji:  05.10.2023, Ekologiczne Gospodarstwo Mleczne "Pod Kasztanem" Ludwinów 68, 21-070 Ludwinów.  Demonstracja zaplanowana jest w godzinach 10-14.30, dojazd uczestników na miejsce demonstracji spod LODR Końskowola.

Uczestnicy demonstracji mogą otrzymać zwrot kosztów dojazdu do miejsca demonstracji, na podstawie biletu komunikacji zbiorowej lub rozliczenie kilometrów samochodem prywatnym.

Podczas warsztatów realizowany będzie temat : Technologia produkcji ekologicznego sera podpuszczkowego, Technologia produkcji ekologicznego sera ziarnistego typu „cottage cheese”

Dla uczestników zapewnione będzie wyżywienie i transport podczas wizyty w obiekcie demonstracyjnym oraz zwrot kosztów dojazdu. Wizyta w obiekcie demonstracyjnym zakończona będzie wydaniem zaświadczenia dla każdego uczestnika.
Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 04.10.2023r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 693 478 253