loga_ue_podr_ksow_prow

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu „Argoliga 2022/23” na etapie wojewódzkim. Na tym etapie zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Wyłonieni Mistrzowie reprezentować będą nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym.

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, jako organizator konkursu na szczeblu wojewódzkim, przyjmuje zgłoszenia kandydatów, działających w obrębie województwa lubelskiego i województw ościennych (w przypadku firm). Zgłoszeń uczestników dokonują Powiatowe Zespoły Doradztwa Rolniczego. Po ich weryfikacji, powołana przez dyrektora Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, komisja konkursowa przystąpi do oceny poszczególnych kandydatów. Kolejnym etapem będzie podsumowanie i wybór laureatów.

 

Udział konkursie może wziąć rolnik i przedsiębiorca z branży rolniczej, który spełni odpowiednie warunki dla każdej z kategorii określonych w regulaminie konkursu.

  • Do kategorii Rolnik kwalifikują się osoby prowadzące samodzielnie lub wraz z rodziną gospodarstwo rolne. Kandydaci powinni uzyskiwać wyniki (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych i innych, przetwórstwo, agroturystyka itp.), z której uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z zasadniczej działalności rolniczej. Gospodarstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie nie będą kwalifikowane. W tej kategorii nie będą też uwzględniane osoby, które nie posiadają ziemi i zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi. Komisja oceniająca każdego z uczestników będzie brała pod uwagę powyższe wytyczne oraz aspekty związane z prowadzeniem gospodarstwa i firmy, zasady bezpieczeństwa pracy, estetykę obejścia i otoczenia.
  • W kategorii Firma typuje się wyłącznie przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środkami produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn, pasz itp. Kwalifikują się także wielkoobszarowe gospodarstwa rolne prowadzone przez właścicieli bądź dzierżawców i zatrudniające siłę najemną.

 

Pierwszy, wojewódzki etap konkursu, przeprowadzają Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego w całej Polsce. Następnie wyłonieni laureaci uczestniczą w kolejnym, ogólnopolskim etapie konkursu, którego organizatorami są: Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Podczas uroczystej gali zostaną wyłonieni Krajowi Mistrzowie AgroLigi. Spotkanie podsumowujące konkurs na szczeblu krajowym odbywa się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, przy osobistym udziale Prezydenta RP. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelską Izbą Rolniczą oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” realizują operację pod nazwą: Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja. 

 

Konkurs ArgoLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl 

Termin zgłoszeń upływa 29 lipca 2022 r.

Kontakt w sprawie udziału w konkursie: Agata Kamińska tel: 663023043, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin AgroLigi 2022.doc

Karta_zgłoszenia_AgroLiga_2022.doc

Oświadczenie_AgroLiga2022.docx